Aktualnie znajdujesz się: Strona główna Aktualności Na zakupy po wózek

Na zakupy po wózek

Dodano: 2014-03-03 00:00:00
Wyświetleń: 3877
Średnia ocena: 1,00 (wszystkich głosów: 4)

Jednym z najistotniejszych rodzajów akcesoriów dziecięcych okazują się wózki. Potrzebne są one przez kilka pierwszych lat, kiedy to maluch nie umie jeszcze chodzić zaś powinien zażywać świeżego powietrza na spacerkach z rodzicami. W tej branży producenci pozostawiają swoim klientom niezwykle szeroki wachlarz asortymentu, więc zdecydowanie jest, z czego wybierać. Gondole, spacerówki, z budką lub bez, składane, ciężkie, lekkie. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji kupującego, a także w dużym stopniu od wieku malucha, dla którego poszukujemy odpowiedniego wozu.

Najtrudniejsze bywają początki, dlatego też warto przygotować się na to, że w pierwszych miesiącach postawimy zwłaszcza na tradycyjne gondole. Są one bowiem znakomicie przystosowane do tego okresu w życiu naszej kruszynki. Cechą charakterystyczną owego modelu okazują się między innymi dość pokaźne gabaryty. To sprawia, że wózek jest ciężki, ale za to masywny i zapewnia brzdącowi należytą ochronę. Akcesoria tej kategorii odznaczają się także wyjątkowo dużą pojemnością, co pozwala na osłonę niemowlaka przed silnymi podmuchami wiatru czy zacinającym deszczem, a nawet zbyt intensywnymi promieniami słonecznymi. Swoistym walorem jest tu również specyficzna konstrukcja gondoli, która opiera się na połączeniu szkieletu fotelika, z łóżeczkiem oraz bujaczkiem. W ten sposób dziecko może być przewożone w sposób bardzo komfortowy, wygodnie leżąc i układając kończyny w ulubionej pozie. Poza samą budową wózka należy też zwrócić uwagę na gatunek materiału, z jakiego wykonany jest materacyk. Powinien on być łatwo przemakalny, ale także niezdrowo, by nie przepuszczał powietrza. Nie jest wskazane, by był również zbyt miękki i cieniutki, bowiem wtedy przebywający w pojeździe bobas odczuwa gwałtowne ruchy, drgnięcia czy też przejazd po nierównej powierzchni. Praktycznym rozwiązaniem jest też zainwestowanie w materiały jasne kolorystycznie, które nie będą się szybko brudziły tak jak ma to miejsce chociażby w przypadku tworzyw białych czy też beżowych.

Wyjątkowo popularnym modelem wózków dziecięcych są też klasyczne spacerówki, które okazują się świetną alternatywą wobec gondoli. Doskonale sprawdzają się one, jako forma zastępcza w momencie, kiedy maluch potrafi już swobodnie siadać. Wtedy szkrab może się wygodnie oprzeć i podziwiać krajobraz. By jednak ta wersja pojazdu dla bobasa spełniała wszelkie swoje funkcje powinna być znakomicie dobrana do wzrostu i wieku, a co istotne również i wagi pociechy. W trwałych modelach pochodzących od renomowanych producentów wyróżnia się specjalne miejsca na napoje oraz komfortowe w użytkowaniu podnóżki. Dzięki temu mama wybierająca się na zakupy z maluszkiem może swobodnie zaopatrzyć latorośl we wszystko, co jest potrzebne, bowiem ma miejsce na przewiezienie butelki czy zabawki. Podnóżek z kolei gwarantuje bezproblemowe położenie nóżek dziecka w taki sposób, aby nie plątały się między kółkami spacerówki. Jest to więc podstawa zapewnienia maluszkowi bezpieczeństwa i komfortu w jednym. Dodatkową ochronę stanowią także specjalne szelki, które znajdują się przy wózku po to, aby przesuwający się, podskakujący czy wierzgający szkrab nie wysunął się z wózeczka.

Wyżej wymienione modele stanowią najbardziej popularne gatunki akcesoriów tego rodzaju. W rzeczywistości jednakże nie zawsze to, co modne czy stylowe i estetyczne okazuje się zarazem trwałe, solidne i wytrzymałe. Nim zatem zdecydujemy się na zamówienie określonego pojazdu, dobrze byłoby postawić na jakość i dokładnie zweryfikować, jakimi walorami wyróżniają się interesujące nas wózki. Nie szczędźmy środków pieniężnych na zakup czegoś, co jest tanie, lecz tandetne materiałowo czy konstrukcyjnie. Pamiętajmy, że w wózeczku maluch spędza spory okres swego początkowego życia, dlatego też powinniśmy zadbać o jego pełen komfort i bezpieczeństwo.

Galeria
Podziel się!
Oceń aktualność
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd